Novinka Ultrafacial krém platinum 40g

(10 recenzií zákazníkov)

24.00

 • 24 hodinový ultra facial krém s ceramidmi najnovšej generácie
 • Zabezpečuje 24-hodinovú hydratáciu s pocitom zdravšie vyzerajúcej pleti, udržiava zdravú kožnú bariéru a posilňuje pleť v sebaobrane pred škodlivinami
 • Telu prirodzeným spôsobom udržiava úroveň hydratácie
 • Vďaka ľahkej textúre sa rýchlo vstrebáva a nemastí pokožku
 • Vhodný pre všetky typy pleti vrátane tej najcitlivejšej, vhodný aj ako podklad po makeup
 • Vhodný aj pre mužov pre svoju ľahkú textúru

Na sklade!On stock!

Katalógové číslo: UFKREM Kategórií:

Zloženie

Rheasome® CeraBoost

INCI Name:

Water (and) Glycerin (and) Lecithin (and) Glycolipids (and) Ceramide NP (and) Phytosphingosine (and) Cholesterol (and) Benzyl Alcohol (and) Benzoic Acid (and) Dehydroacetic Acid (and) Sodium Benzoate (and) Tocopherol

Rheasome® CeraBoost je patentovaná látka na báze lipozómov, ktorá slúži ako špeciálny biotechnologicky transportný systém unikátnej zmesi biologicky aktívnych látok.

Lipozóm je guľovitá mikročastica, ktorej obal je tvorený dvojvrstvou lecitínu zo sójových bôbov posilnený cholesterolom. Zloženie tejto dvojvrstvy je veľmi podobné dvojvrstve steny kožnej bunky a čiastočne aj lipidom v medzibunkovej hmote pokožky. Priemer tohto transportného systému je 50-300 nm, čo je približne stokrát menej ako kožná bunka, preto bez problémov prekonáva prirodzené kožné bariéry. Lipozómy ako špeciálne transportné systémy môžu do kože dopraviť látky, ktoré sa tam za iných okolností nedostanú. Tieto biologicky aktívne látky sú zapúzdrené vo vnútri lipozómu, ktorý sa v živých vrstvách epidermis rozpadne a uvoľní svoj obsah.

Aktívnymi zložkami v tejto patentovanej látke sú fytosfingozín, ceramidy a fytosterol.

Fytosfingozín je sfingozín získavaný z rastlín. Sfingozín je aminoalkohol. Tvorí základ sfingolipidov.  Sfingozín izolovaný z rastlín – fytosfingozín má významnú úlohu pri zlepšení kondície pokožky a vlasov.  Najvýznamnejšie sfingolipidy sú amidické estery sfingozínu s mastnými kyselinami – ceramidy.

Cholesterol je živočíšny sterol. Je súčasťou všetkých živočíšnych tkanív, krvi a žlči. V čistej forme je cholesterol žltý prášok, ktorý má pre pokožku veľmi prospešnú funkciu. Je nevyhnutnou súčasťou fosfolipidových bunkových membrán, ktoré spevňuje. V medzibunkovej hmote rohoviny pokožky sa nachádza až 21 % cholesterolu a jeho derivátov. V maze produkovanom mazovými žľazami cholesterol a jeho estery tvoria vyše 2 % lipidov. Cholesterol je povrchovoaktívna látka. Spolu s fosfolipidmi preto pôsobí ako prirodzený emulgátor pri vytváraní emulzného kožného filmu z potu a mazu iných zložiek. Tvorí v ňom asi 5 % lipidického podielu. Tento film, ktorý má kyslé pH, chráni povrch pokožky. Ovplyvňuje zdravie a krásu. Cholesterol má veľký význam aj správne fungovanie imunitných buniek. Fytosterol je zložením a vlastnosťami blízky cholesterolu a ľahko preniká do pokožky. Má hydratačno-regeneračný efekt a zmierňuje podráždenie kože.

INCI: Polyglyceryl- 3Methylglucose Distearate

Polyglyceryl-3 methylglucose distearate je univerzálny emulgátor – emulgátor na rastlinnej báze, ktorý vytvára stabilné emulzie. Svojím pôsobením znižuje medzipovrchové napätie na rozhraní dvoch navzájom nemiešateľných kvapalín, teda tukovej a vodnej fázy. Na pleť má zjemňujúce účinky a podporuje jej hydratáciu. Svojím zložením ho zaraďujeme k neiónovým tenzidom, ktoré sú málo dráždivé a dobre ich toleruje aj citlivá pokožka. Modifikuje viskozitu a zvyšuje stabilitu emulzií. Dobre sa znáša s ostatnými zložkami kozmetického výrobku a možno ho kombinovať so všetkými typmi tenzidov.

Cetylstearylalkohol

Cetearyl Alcohol

Cetearyl alkohol je zmes mastných alkoholov s počtom uhlíkov šestnásť, cetylalkohol (Cetyl Alcohol) C16 a osemnásť, stearylalkohol (Stearyl Alcohol) C18. Cetylakohol sa získava z tuku palmy olejovej alebo palmy kokosovej. Keďže je súčasťou prirodzených lipidov pokožky, je jej blízky. Oba mastné alkoholy zlepšujú konzistenciu výrobkov. Vďaka hydroxylovej skupine a dlhému lipofilnému uhľovodíkovému reťazcu má cetearyl alkohol vlastnosti povrchovo aktívnej látky. Sú to látky, ktoré sa hromadia na rozhraní fáz a už v nízkych koncentráciách znižujú napätie (tenziu) medzi nimi. Hovorí sa im preto aj tenzidy. Tenzidom, ktoré znižujú medzipovrchové napätie na rozhraní dvoch navzájom nemiešateľných kvapalín, tukovej a vodnej fázy, hovoríme emulgátory. Takéto emulgátory spojia nemiešateľné fázy do fyzikálnej formy emulzie, v našom prípade krému. Cetearyl alkohol je teda emulgátor tukovej fázy. Nevyvoláva alergické reakcie, nedráždi a je vhodný aj na citlivú pokožku. Umožňuje ostatným zložkám lepšiu vstrebateľnosť do hlbších vrstiev pleti. Často sa kombinuje s vazelínou a vazelínovým olejom, pretože zlepšuje ich väzbu s vodou.

Tegin M

Glyceryl Stearate

Glycerol stearát je glycerolový ester kyseliny stearovej. Vyskytuje sa prirodzene v našom tele ako vedľajší produkt rozpadu tukov a nachádza sa tiež v mnohých tukových potravinách. Glycerol stearát je stabilizátor vyrobený z rozličných rastlinných olejov. Je najčastejším zástupcom emulgátorov pre oleje, vosky a rozpúšťadlá. Napomáha pri dispergovaní (rozptýlení) dvoch navzájom nemiešateľných fáz a znižuje povrchové napätie medzi nimi. Svojím zložením ho zaraďujeme k neiónovým tenzidom, ktoré sú málo dráždivé a dobre ich toleruje aj citlivá pokožka. Modifikuje viskozitu a zvyšuje stabilitu emulzií. Dobre sa znáša s ostatnými zložkami kozmetického výrobku a možno ho kombinovať so všetkými typmi tenzidov.

Tegosoft CT

Caprylic/Capric Triglyceride

Triacylglycerolové estery kyseliny kaprylovej a kaprinovej sú syntetické oleje. Radíme ich medzi najvýznamnejšie kozmetické emolienty v komerčnej kozmetike. Sú odolné voči oxidačnému kazeniu. Majú výborné kozmetické vlastnosti. Zlepšujú prestup účinných látok. Dobre sa rozotierajú, vstrebávajú, na pleti zanechávajú hodvábny pocit. Pokožku vyhladzujú a nezanechávajú na nej mastný film.

Plantasens Olive Squalane

Squalane

Je prírodný derivát olív obsahujúci skvalan. Skvalan je hydrogenovaná, t. j. oxidačne stabilnejšia forma skvalénu. Skvalén je lineárny nenasýtený uhľovodík, ktorý u človeka tvorí približne 12 až 20 % vonkajších lipidov v maze a menej ako 1 % vnútorných lipidov v rohovine. Pokožku hydratuje a pomha obnovovať kožn bariéru. Pôsobí tiež na zmiernenie vrások a má vyhladzujúci účinok.

Skvalan je výborný emolient. Poskytuje výnimočný hodvábny pocit, zlepšenú roztierateľnosť, lesk, mäkkosť a tepelnú stabilitu výrobku. Má polotuhú konzistenciu, takže sa používa ako alternatíva vazelíny, najmä v kozmetických výrobkoch na citlivú a suchú pokožku.

Bambucké maslo

Butyrospermum Parkii Butter –

Shea maslo sa nazývané aj  bambucké maslo či karité maslo. Je to tuk z orechov afrického stromu shea. Má maslovitú konzistenciu, žltohnedú farbu a charakteristickú vôňu. Vzhľadom, dobrou penetráciou do pokožky a ľahkým roztieraním pripomína kakaové maslo. Zloženie a ostatné účinky sú odlišné. 90 % shea masla tvoria triacylglyceroly (hlavnými mastnými kyselinami sú kyselina stearová a olejová) a až 10 % vzácnych triterpenických  alkoholov, ktoré prispievajú k ďalším kozmetickým benefitom. Shea maslo  vykazuje okamžité účinky (hydratačné, ochranné, upokojujúce,  protiopuchové) a aj neskoré účinky prejavujúce sa viac ako po šiestich týždňoch (regeneračné, protizápalové). Vo farmaceutických prípravkoch sa používa aj na liečbu popálenín. Shea maslo sa osvedčilo aj v kozmetických výrobkoch proti striám, na regeneráciu nechtových platničiek a záderov v ich okolí a v kozmetických výrobkoch proti popraskaným prsným bradavkám. Má slabý ochranný účinok pred UV žiarením.

Glycerol

Glycerol

Glycerol je hydrofilný alkohol, ktorého základom je trojsýtny alkohol (1,2,3-propántriol). Vo svojej štruktúre má tri hydroxylové skupiny, vďaka ktorým dobre viaže vodu. Nazýva sa preto aj humektant (lat. humecto: navlhčiť). Pôsobí hydratačne a zlepšuje rozpustnosť mnohých kozmetických látok, čím im umožňuje rýchlejšiu vstrebateľnosť do pokožky. Tú svojím pôsobením zjemňuje, zvláčňuje a v nižších koncentráciách pomáha udržať jej vlastnú hydratáciu.

Euxyl PE 9010   *konzervačná látka sladajúca sa z 2-Fenoxyetanolu a Ethylhexylglycerinu

Phenoxyethanol

2-Fenoxyetanol je konzervant. V kozmetických výrobkoch bráni rozvoju mikroorganizmov. Pôsobí najmä proti G- baktériám v širokom rozsahu pH, je kompatibilný s aniónovými i katiónovými tenzidmi.

Ethylhexylglycerin

Ethylhexylglycerin je derivát glycerínu. Používa sa predovšetkým ako podporná konzervačná látka. Samostatne nepôsobí antimikróbne, ale používa sa ako posilňovač iných konzervačných látok (najmä fenoxyetanolu). Znižuje povrchové napätie na bunkových stenách mikroorganizmov a tie potom rýchlejšie zanikajú.

Xantagová guma

Xantan Gum

Xantagová guma je hydrokoloid pripravený biotechnologickou fermentáciou. Používa sa na zahustenie a stabilizovanie pH kozmetických emulzií a suspenzií.

Tokoferolacetát

Tocopheryl Acetate

α-tokoferylacetát; stabilnejšia forma vitamínu E. Vitamín E, podobne ako vitamín A, patrí medzi lipofilné vitamíny rozpustné v tukoch, ktorých vstrebávanie do pokožky je lepšie ako u vitamínov rozpustných vo vode. Je jedným z najúčinnejších prírodných antioxidantov a látka dôležitá v procese premeny bielkovín. Chráni bunky a tkanivá pred poškodením a spomaľuje degeneráciu organizmu. Podporuje obnovu buniek. Spolu s ďalšími antioxidantami reguluje oxidačný stres organizmu, ktorého dôsledkom je vznik voľných radikálov. Jeho nevýhodou je nízka odolnosť voči teplu a kyslíku. V kozmetike sa preto v posledných rokoch používajú jeho stabilnejšie formy, a to najmä Tocopheryl Acetate. Účinný α-tokoferol z nich vzniká v pokožke po hydrolýze kožnými esterázami. V kombinácií s vitamínmi  A a C spomaľujú starnutie kože.

Voda

Aqua

Voda je najvýznamnejšie rozpúšťadlo hydrofilných kozmetických látok. Má dobré čistiace schopnosti, ktoré sa zlepšujú prídavkom hydrofilných alkoholov a čistiacich tenzidov. Vzhľadom k tomu, že obyčajná pitná voda obsahuje značné množstvo solí, najmä vápenatých, horečnatých a železitých, je jej použitie v kozmetike nevhodné. Pre výrobu kozmetických výrobkov sa používa len voda hygienicky nezávadná a špeciálne upravená. Najčastejšie sa používa voda destilovaná, demineralizovaná alebo čistená obrátenou osmózou.

Typ pleti

Vhodný pre všetky typy pleti vrátane tej najcitlivejšej, vhodný aj ako podklad po makeup.

10 recenzií k Novinka Ultrafacial krém platinum 40g

 1. Simona

  Nedam na tento krem dopustit hned od prveho momentu. Okrem vybornej textury je absolutne vhodny pre alergikov, kedze nema ziadnu vyraznu vonu, nedrazdi plet, netaha, nesvrbi. Odporucam vsetkymi piatimi 😊

 2. Bláznivá kozmetička

  Neskutočný krém, ktorý má multifunkčné využitie.
  Ako podklad pod make-up, atopická dermatitída, psoriáza, nechtová kožička,po depilácii/holení,pre všetky typy pleti,na podráždenie, regenerácia kože pri poranení…
  Neskutočný krém ❤️❤️❤️ Milujem ho.

 3. Ambu

  Vaše krémy používam 6mesiacov a od okolia počujem iba to ako mlado vyzerám …pozorujem aj sama na sebe zmeny na pokožke ,menej vrások zjednotená pleť menšie póry.ďakujem!ste úžasná

 4. Martin

  Najúžasnejší krém, aký poznám. Aj krémy svetových značiek hravo strčí do vrecķa…

 5. Silvia

  Krásne hydratačný krém , veľká spokojnosť . Moja sucha pokožka je konečne krásne hydratovaná a necítim nepríjemne pnutie . Ďakujem za tento krém ❤️

 6. Petra Horinkova (overený zákazník)

  Výborný krém, ja mam veľmi citlivú pleť a vôbec z krému nič nemám. A hlavne som sa šupala pri zmene počasia na chladné počasie a teraz vôbec NIČ. VÝBORNÝ KRÉM

 7. Ročkarova Emília

  Super,super s ešte super,výborný krém dlho som taký nemala.

 8. Bláznivá kozmetička

  Neuveriteľne ľahká textúra, ktorá nezanecháva na pleti absolútne žiadnu záťaž,mastnotu.Je perfektný ako podklad pod make-up,na tetovanú kožu, zapareniny, nechtovú kozičku,atopicku pokožku,jazvy, ekzém…. Milujem ho,a to balenie ❤️❤️❤️❤️👌

 9. Zdenka (overený zákazník)

  Veľká spokojnosť, používam ako denný krém,príjemná konzistencia 🙂

 10. Karolína Ducká

  Je vynikajúci, úplne ľahučká príjemná textúra, niekoľko hodín pocit hydratácie, mám ho len 2 dni, ale zatiaľ spokojnosť:)

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *