Novinka Šampón proti lupinám 200 ml

(3 recenzie zákazníkov)

16.00

Dermatologický šampón s octopiroxom a extraktom z brezy je špeciálne vyvinutý produkt pre starostlivosť o vaše vlasy a pokožku hlavy. Octopirox, aktívna zložka tohto šampónu, pomáha kontrolovať nadmernú tvorbu mazu a eliminuje nepriaznivé svrbenie a lupiny na pokožke hlavy. Extrakt z kôry brezy prinesie do šampónu prírodné antibakteriálne a protizápalové vlastnosti, ktoré podporujú zdravie pokožky.

Tento šampón je vhodný pre každodenné použitie a je navrhnutý tak, aby očistil vlasy a pokožku hlavy, zároveň poskytoval ochranu pred nežiaducimi problémami s pokožkou hlavy. S pravidelným používaním môžete dosiahnuť zdravé, lesklé vlasy a ukľudnenú, pokožku hlavy.

Dajte svojim vlasom a pokožke hlavy tú najlepšiu starostlivosť s dermatologickým šampónom obsahujúcim octopirox a extrakt z kôry brezy.

Na sklade!On stock!

Katalógové číslo: SMPN23 Kategórií:

Popis

Octopirox, ktorého chemický názov je pyrithion zink, je aktívna zložka obsiahnutá v niektorých dermatologických a kozmetických výrobkoch, najmä v šampónoch a krémoch určených na liečbu problémov s pokožkou hlavy a vlasov. Jeho účinky zahŕňajú:

Protiplesňové účinky: Octopirox je schopný potlačiť rast a množenie kvasiniek a plesní na pokožke hlavy, čo môže zlepšiť stav ľudí trpiacich lupinami a seboroickou dermatitídou, ktoré sú často spojené s nadmernou tvorbou kvasiniek.
Antibakteriálne účinky: Pyrithion zink má aj antibakteriálne vlastnosti, ktoré môžu pomôcť zmierniť množenie baktérií na pokožke hlavy. To je užitočné najmä u ľudí s problémami, ako je svrbenie a zápal spojený s baktériálnymi infekciami.
Redukcia lupín: Táto zložka pomáha obmedziť tvorbu lupín na pokožke hlavy tým, že reguluje nadmernú tvorbu mazu a zabraňuje tvorbe šupín.
Zmiernenie svrbenia: Octopirox môže tiež pomôcť zmierniť svrbenie spojené s kožnými ochoreniami a problémami s pokožkou hlavy.
Octopirox je považovaný za bezpečnú zložku a často sa používa v rade výrobkov na starostlivosť o vlasy a pokožku hlavy, pokiaľ sa používa v súlade s odporúčanými postupmi a dávkovaním.

Betula pendula leaf je extrakt z listov brezy obecnej, ktorý má v kozmetických a dermatologických výrobkoch niekoľko mechanizmov účinku na pokožku.

Protizápalové účinky: Tento extrakt môže pomôcť zmierniť zápalové stavy na koži a znížiť podráždenie.
Antioxidačné účinky: Obsahuje látky s antioxidačnými vlastnosťami, ktoré chránia kožu pred voľnými radikálmi a pomáhajú zachovať jej mladistvý vzhľad.
Zvlhčovanie kože: Extrakt z brezy obecnej môže prispieť k hydratácii kože, čím zlepšuje jej textúru a pružnosť.
Tento extrakt sa často používa v kozmetických výrobkoch, ktoré smerujú k omladeniu a zlepšeniu kože, a môže byť súčasťou produktov na starostlivosť o pleť a telo.

Spôsob používania

Naneste malé množstvo šampónu na mokré vlasy. Vmasírujte a nechajte napeniť. Potom dôkladne opláchnite. V prípade potreby zopakujte. Na denné používanie. Pre všetky typy vlasov.

Určený pre

Určený pre vlasy s nadmernou tvorbou lupín a rýchlo mastiace vlasy. Vhodný aj pre citlivú pokožku hlavy. Obsahuj prírodný extrakt z listov brezy. Neobsahuje silikóny

Zloženie

Aqua, Sodium Laureth Sulfate, Cocamidopropyl Betaine, Propylene glycol, Cocamide DEA, Glycerin, Panthenol, Betula Pendula Leaf  Extract, Hydrolyzed Keratin, Menthol, Piroctone Olamine, Sodium Benzoate, Phenoxyethanol, Ethylhexylglycerin, Parfum, Linalool.
 
Piroctone Olamine – octopirox
Octopirox je protilupinová látka, ktorej funkciou je prevencia alebo zmiernenie príznakov seborey alebo seboroickej dermatitídy vrátane lupín. Má tiež antimikrobiálny a fungicídny účinok, zabraňuje vzniku nežiadúcim mikroorganizmom, ako sú plesne, baktérie a kvasinky. Pokožku hlavy nedráždi, naopak tlmí zápal a výrazne zmierňuje jej svrbenie. Pôsobí tiež ako konzervačné činidlo.
 Betula Pendula Leaf  Extract – prírodný brezový extrakt
Brezový extrakt stimuluje rast vlasov a posilňuje vlasové folikuly. Reguluje produkciu kožného mazu. To znamená, že vlasy sú čisté, lesklé a menej náchylné na mastenie. Spolu s glycerínom vyživuje vlasovú pokožku, zmierňuje lámavosť a obmedzuje štiepenie končekov vlasov poškodených napr. farbením alebo fénovaním. Pokožku hlavy dezinfikuje, upokojuje, má tiež adstringentný a kondicionačný účinok.
 
Aqua – voda
Voda je najvýznamnejšie rozpúšťadlo hydrofilných kozmetických látok. Má dobré čistiace schopnosti, ktoré sa zlepšujú prídavkom liehu a čistiacich tenzidov. Je nosičom účinných látok v kozmetickom výrobku. Vzhľadom k tomu, že obyčajná pitná voda obsahuje značné množstvo solí, najmä vápenatých, horečnatých a železitých, je jej použitie v kozmetike nevhodné. Pre výrobu kozmetických výrobkov sa používa len voda hygienicky nazávadná a špeciálne upravená. Najčastejšie sa používa voda destilovaná, demineralizovaná alebo čistená obrátenou osmózou.
Cocamidopropyl Betaine
Cocamidopropyl betaine patrí medzi amfotérne tenzidy. Je to povrchovo aktívna látka vyrobená z kokosového oleja. Používa sa v prírodnej kozmetike a je považovaná za vhodnú pre všetky tipy pleti. Najčastejšie sa používa v šampónoch a vlasových kondicionéroch, pretože znižuje statickú elektrinu vlasov. Zosilňuje tvorbu peny a  čistiaci účinok aniónových tenzidov na pokožku a vlasy, zmenšuje ich dráždivosť a sama je len málo dráždivá. K pokožke je šetrnejšia a nevysušuje ju.
Propylen Glycol – propylénglykol
Propylénglykol je dvojsýtny hydrofilný alkohol. Viaže vodu na hydroxylových skupinách a tým zabraňuje vysýchaniu kozmetických výrobkov. Nazýva sa preto aj humektant. Okrem toho znižuje teplotu mrznutia vody v kozmetických výrobkoch. Jeho prídavkom voda mrzne pri nižšej teplote ako 0 °C, čo má časté využitie v športovej kozmetike, či pri používaní kozmetiky v zimných mesiacoch. Vo výrobkoch pôsobí zmäkčovadlo – emolient. Má tiež antimikrobiálne účinky. Zlepšuje rozpustnosť mnohých kozmetických látok.
Cocamide DEA
Cocamide DEA je povrchovo aktívna látka vyrobená z mastných kyselín kokosového oleja. Pomáha ďalším zložkám rozpustiť sa v rozpúšťadle, v ktorom nemôžu byť normálne rozpustené. Má tiež funkciu emulgátora, pomáha vzniku emulzií znížením povrchového napätia látok. Stabilizuje penu a zároveň zvyšuje peniacu schopnosť kozmetických výrobkov. Výrobky tiež zahusťuje a zvyšuje ich stálosť.
Glycerin – glycerol
Glycerol je hydrofilný alkohol, ktorého základom je trojsýtny alkohol (1,2,3-propántriol). Vo svojej štruktúre má tri hydroxylové skupiny, vďaka ktorým dobre viaže vodu. Pôsobí hydratačne a zlepšuje rozpustnosť mnohých kozmetických látok, čím im umožňuje rýchlejšiu vstrebateľnosť do pokožky. Tú svojím pôsobením zjemňuje, zvláčňuje a v nižších koncentráciách pomáha udržať jej vlastnú hydratáciu.
Panthenol – D-pantenol
Pantenol je provitamín (prekurzor) vitamínu B5. Pre kozmetické využitie je vhodnejší ako vitamínu B5 (kyselina pantoténová). Do pokožky sa lepšie vstrebáva ako kyselina pantoténová, ktorá potom z neho vzniká v koži oxidáciou. Účinný je iba jeden izomér a to D-forma (D-pantenol). Kozmetickými výrobkami s D-pantenolom je možné zmierniť mnohé problémy, ktoré sú spôsobené nedostatkom kyseliny pantoténovej v koži. Urýchľuje obnovu zárodočnej vrstvy pokožky, tvorbu epitelu pri poškodenom kožnom tkanive. Na pokožku má upokojujúce a regeneračné účinky.  Blahodarne pôsobí aj na suché a poškodené vlasy.
Hydrolized Keratin – hydrolyzovaný keratín
Keratín je zložkou nášho tela. Je to vo vode nerozpustná elastická bielkovina obsahujúca síru. Jeho tri rôzne formy tvoria povrch pokožky, vlasov a nechtov.  Povrch kože tvorí tzv. mäkký pokožkový keratín. Okrem neho máme stredne tvrdý vlasový keratín a tvrdý nechtový keratín. Ich úlohou je ochrana vnútorných vrstiev vlasu či nechtu pred rôznymi škodlivinami. Tvrdosť jednotlivých druhov keratínu závisí od zastúpenia jednotlivých aminokyselín (najmä cysteínu). Na zosilnenie štruktúry a vyplnenie poškodených miest povrchu vlasu sa do moderných kozmetických výrobkov pridáva hydrolyzovaný keratín. Získava sa hydrolýzou ovčej vlny. Používa sa na intenzívnu regeneráciu poškodených vlasov a k vyhladeniu poškodené štruktúry vlasového vlákna. Má zjemňujúci, hydratačný a vyhladzujúci účinok. Pôsobí tiež ako adstringentná (sťahujúca) látka a látka na zlepšenie kondície pokožky a vlasov.
Menthol – mentol
Mentol je chemicky terpénový alkohol. Je najvýznamnejšia zložka silice mäty piepornej a mäty kučeravej. Má veľmi príjemnú vôňu . Pôsobí chladivo, osviežujúco, upokojuje podráždenú pokožku, znižuje pocit svrbenia. Vo vyšších koncentráciách vyvoláva v koži pocit tepla. Používa sa preto v stimulačných a hrejivých kozmetických výrobkoch.
Sodium Benzoate – benzoan sodný
Benzoan sodný je konzervačná lýtka, sodná soľ kyseliny benzoovej,  so širokou antimikrobiálnou účinnosťou pri pH 2–6. Je ľahko antimykotická, chráni pred hubami, plesňami a kvasinkami.
Sodium Laureth Sulfate – laurylétersulfát sodný
Laurylétersulfát sodný je povrchovo aktívna látka, čistiaca látka a penidlo. Ako čistiaca látka znižuje povrchové napätie medzi nečistotou rôzneho skupenstva a kvapalinou. Nečistotu obalí, vytrhne ju z čisteného povrchu (vlasu, pokožky) a odplaví do čistiaceho prostriedku. Ako peniaca látka znižuje medzipovrchové napätie na rozhraní kvapaliny a vzduchu. Umožňuje tým zadržať veľké množstvo malých bublín vzduchu v malom objeme kvapaliny. Odmasťuje vlasy a pokožku hlavy. Laurylétersulfát sodný sa vyrába z laurylsulfátu sodného, kde chemickou reakciou sú do molekuly pridané 1–4 móly etylénoxidu. V kozmetike sa využíva do šampónov, kúpeľových penivých prípravkov, holiacich a depilačných penách.
Phenoxyetanol – 2-Fenoxyetanol
2-Fenoxyetanol je konzervant. V kozmetických výrobkoch bráni rozvoju mikroorganizmov.
Ethylhexylglycerin – Ethylhexylglycerin
Ethylhexylglycerin je derivát glycerínu. Používa sa predovšetkým ako podporná konzervačná látka. Znižuje povrchové napätie na bunkových stenách mikroorganizmov a tie potom rýchlejšie zanikajú.
Parfum – parfém
Použitá vonná kompozícia, ktorá sa vo výrobkoch používa na zlepšenie spotrebiteľskej atraktivity.
Linalool – linalol
Linalol je vonná látka, ktorá sa nachádza v použitom parféme a u spotrebiteľov citlivých na vône môže spôsobovať kontaktnú alergiu. Z legislatívneho hľadiska musí byť uvedená v zozname zložiek.

3 recenzie k Novinka Šampón proti lupinám 200 ml

  1. ksmidtova (overený zákazník)

    Po troch použitiach je zmena výrazne viditeľná. Možno aj väčšie balenie by prišlo vhod, také rodinné.

  2. Janka (overený zákazník)

    Nemôžem tomu ani uveriť. Veľmi dlho som bojovala s lupinami vo vlasoch. Používala som značky drahšie lacnejšie ale nič mi nezabralo. Vždy som siahla po šampóne Nizoral ale už ani ten nepomohol. Dala som šancu tomu to šampónu a už som nedúfala že mi niečo pomôže. Môžem len odporúčať 10/10 konečne sa nemusím hanbiť vlasy mám krásne lesklé a dlho vydržia a nemastia sa . Ďakujem veľmi pekne !

  3. Lenka (overený zákazník)

    Po použití šampónu mám vlasy krásne lesklé a čo je pre moje veľmi husté veľké plus, bleskovo sú vysušené…

Pridať recenziu

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *