Zopár tipov pre zdravie a krásu – Doktorka Sandra
Betakaroténové sérum s 50% zľavou. Dozvedieť sa viac

Zopár tipov pre zdravie a krásu

🌱Pojem „vyspať sa do krásy“ vychádza z reálnych poznatkov, že tak ako celý organizmus, tak aj pokožka v noci regeneruje a opravujú sa škody spôsobené rôznymi vonkajšími či vnútornými vplyvmi.

🌱Nedostatok spánku znamená, jednoducho povedané, skracovanie času pre matku prírodu, aby vykonala svoje kúzla. Ochudobňujete sa tak o veľmi účinný anti aging (tento pojem nemám rada, ale o tom potom).

🌱Podľa štatistík, viac ako tretine dospelých sa nedostáva odporúčané množstvo kvalitného spánku v noci, čo má za následok rôzne negatívne účinky na zdravie. Medzi tie doteraz identifikované patrí priberanie, oslabený imunitný systém, znížená psychická odolnosť a schopnosť koncentrácie, zhoršená pamäť, sťažené učenie a zabúdanie.

🌱Ak môžete, snažte sa spať sedem až deväť hodín v noci. Snažte sa zvýšiť počet hodín hlbokého spánku, ktorý sa vekom skracuje. Pre optimálny čas zaspávania a ranného vstávania Vám pomôže Vaša intuícia. Ak ju máte z nejakého dôvodu momentálne slabšiu a nepreciťujete svoje telo a jeho potreby, pomôžte si aplikáciou napr. Oura ring.

🌱Dôležitá je aj poloha pri spaní. Príliš dlhý spánok na jednej strane tváre môže spôsobiť asymetrické vrásky. Taktiež spánok na bruchu neprospieva Vašej kráse, zhoršuje opuchy na tvári a pod očami. Najlepším a najlacnejšim 🙂 spôsobom, ako sa vyhnúť vráskam, je spať na chrbte a kúpiť si hladké obliečky na vankúše.

🌱Tak šup do postele, pred spaním vyvetrať, zatemniť, udržiavať nízku teplotu v spálni, vypnúť všetky elektrospotrebiče (aj smartfon).

Zdravý spánok je základ zdravia. Ak ho nemáte, dá sa vytrénovať hlavne využívaním rutinných časov pri zaspávaní a vstávaní.

Dobrú noc. A ak tieto riadky čítate cez deň, tak – dobrú noc v najbližšiu noc 🙂