Kyslá pleťová voda na citlivú pleť s nižším obsahom alkoholu 100ml

8.00

Kyslá pleťová s nižším obsahom alkoholu je učená pre citlivú, suchú a zrelú pleť. Pleťová voda obsahuje 6% alkohol, pomáha navodiť kyslé prostredie, ktoré chráni pred vznikom baktérií na koži. Jemné, nedráždivé zloženie tejto vody zaisťuje odstránenie zbytkov make upu, prachu a nečistôt, bez toho, aby ju vysušovala. Pleť po jej použití zostáva hydratovaná a príjemne oživená.

Na sklade!

Name Range Discount
20% na všetko po 300€ 1 - 50 20 %
Katalógové číslo: 2 Kategórie:

Návod na použitie

Pleťovú vodu aplikujte dvakrát denne na dočistenie pleti. Je dôležité pleťovú vodu používať každý deň po odlíčení. Po otvorení odporúčame skladovať pri teplote 15°-25°. Chráňte prípravok pred priamym slnečným žiarením, sálavým teplom a výkyvmi teplôt. Nepoužívajte na odličovanie očí. V prípade zasiahnutia očí alebo slizníc, opláchnite dostatočným množstvom vody. Výrobok požívajte len na to, na čo je určený. Uchovávajte mimo dosahu detí.

Zloženie

Aqua – voda Voda je najvýznamnejšie rozpúšťadlo hydrofilných kozmetických látok. Má dobré čistiace schopnosti, ktoré sa zlepšujú prídavkom liehu a čistiacich tenzidov. Je nosičom účinných látok v kozmetickom výrobku. Vzhľadom k tomu, že obyčajná pitná voda obsahuje značné množstvo solí, najmä vápenatých, horečnatých a železitých, je jej použitie v kozmetike nevhodné. Pre výrobu kozmetických výrobkov sa používa len voda hygienicky nezávadná a špeciálne upravená. Najčastejšie sa používa voda destilovaná, demineralizovaná alebo čistená obrátenou osmózou. Alcohol – lieh Lieh je jednosýtny alkohol s výraznou vôňou, ktorého chemickou podstatou je etylalkohol (etanol). Je selektívnym rozpúšťadlom. Rozpúšťa silice, živice, väčšinu organických kyselín, niektoré cukry. Má lepšie čistiace schopnosti ako voda. Prchaním osviežuje pokožku. Pôsobí ako adstringentná látka (sťahuje mazové a potné póry). Nepodporuje alebo spomaľuje niektoré nežiadúce chemické reakcie. Citric acid – kyselina citrónová Kyselina citrónová je organická karboxylová kyselina s hydroxylovou skupinou na druhom (alfa) uhlíku. Spolu s kyselinou glykolovou, jablčnou, vínnou a mliečnou ich nazývame alfa-hydroxykyseliny (AHA kyseliny). Urýchľujú odlupovanie odumretých buniek pokožky, čím podporujú bunkovú obnovu. Pokožka pôsobí sviežejším a hladším dojmom. Uvoľňujú upchaté vývody mazových žliaz. Tlmia akné. Bielia nežiaduce pigmentové škvrny na pokožke. Pokožku prekrvujú a tonizujú. Potassium Alum – kamenec, síran draselno-hlinitý Síran draselno-hlinitý je minerál, nazývaný kamenec. Vyskytuje sa v prírode na skalách v miestach zvetrávania a oxidácie sulfidových a draselných minerálov. Má adstringentné účinky (sťahuje mazové a potné póry). Potné póry sťahuje no neupcháva. Inhibuje rast baktérií zodpovedných za telesný pach. Používa sa aj vo výrobkoch po holení a proti krvácaniu z malých rán. www.eur-lex.europa.eu Technické dokumentácie od dodávateľov kozmetických látok Hojerová, J., Škultétyová, K.. 2007. Materiály. Bratislava: SPN, 2007. ISBN 978-80-10-01261-9

Typ pleti

Citlivá, suchá a zrelá pleť.

Recenzie

Nikto zatiaľ nepridal hodnotenie.

Pridajte prvú recenziu pre “Kyslá pleťová voda na citlivú pleť s nižším obsahom alkoholu 100ml

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *