Prečo používať vo svojej rutine sérum – Doktorka Sandra

Prečo používať vo svojej rutine sérum

– Zintenzívňuje účinok vášho krému, podľa potrieb vašej pleti, čiže zintenzívňuje hydratáciu, poskytuje rozjasnenie mdlej pleti, výživu, alebo pevnosť. Používaním séra tak zvýšite účinnosť svojej rutiny.

– Sérum môže pôsobiť aj ako penetračný prostriedok medzi krémom a vašou pokožkou, preto účinné látky ľahšie preniknú a efekt účinných látok v kréme bude vyšší.

– Uľahčuje aplikáciu iných produktov. Všimnite si, že po nanesení séra sa váš krém ľahšie rozotiera a vstrebáva do pokožky. Sérum možno použiť pred všetkými druhmi krémov, pred denným alebo nočným krémom, pred opaľovacím krémom alebo pred make-upom. Následné použitie krému proces uzavrie a zvýši účinnosť séra.

– Väčšia koncentrácia aktívnych látok. Séra sú vo všeobecnosti formuly s vysokou koncentráciou účinných látok, takže účinky na vašu pokožku sú rýchlejšie a viditeľnejšie ako u iných kozmetických prípravkov s nižšou koncentráciou účinných látok, ktorých účinky si všimnete viac z dlhodobého hľadiska.

– Lepšie preniká do pokožky. Vďaka svojmu zloženiu a za predpokladu, že obsahuje vhodné vehikulá, sérum preniká hlbšie do epidermy.

– Rýchla absorpcia. Séra sa vyznačujú veľmi ľahkou textúrou, takže sa veľmi ľahko nanášajú a rýchlo vstrebávajú, čím poskytujú veľmi príjemný pocit na pokožke. Keďže majú ľahkú textúru, sú ideálne pre všetky typy pleti, vrátane mastnej a zmiešanej.